(23:25, 25:13, 16:25, 19:25)

Objavljeno: 17. 12. 2017 - 19:05:58
Napisal: Aleš Novak
Kategorija: Članice

Oglejte si posnetek komentarjev po tekmi 11. kroga 1. DOL za ženske, na kateri sta se pomerila domača ekipa Kema Puconci in gostujoča ekipa Zgornja Gorenjska. Komentar sta po tekmi podala Aleš Centa, trener Zgornja Gorenjska in Adela Pintarič, blokerka Kema Puconci. Komentar za prvi del sezone je podal Sebastijan Lenarčič, trener Kema Puconci.

Zaslužene tri točke pred enomesečnim odmorom

Objavljeno: 16. 12. 2017 - 19:13:22

Kema Puconci : Zgornja Gorenjska 3:0

(25:22, 25:20, 25:18)

img_0667_01

Na tekmi 11. kroga 1. DOL za ženske sta se včeraj ob 18. uri pomerili domača ekipa Kema Puconci in gostujoča ekipa Zgornja Gorenjska. Pucončanke so si z zmago 3:0 priigrale nove tri pomembne točke pred enomesečnim odmorom.

Zelena dvorana Puconci, 15. december 2017, 80 gledalcev, sodnika: Tovornik in Miklošič

Kema Puconci: Zarja Kovač Šarčevič, Nuša Svetanič, Dona Vinkovič 8, C Angelina Ajnihar 3, Iva Škraban 24, Diana Oletič 4, Michelle Oletič, Adela Pintarič 9, Tasia Šadl, Nina Kovač 11, L Veronika Mikl, L Tina Gjergjek

Zgornja Gorenjska: Hana Langus, Ivana Tanasković 2, Špela Lužovec 19, L Ema Burja, Tara Friškovec, L Katjuša Rozman, Anja Zorman Anja 3, C Meta Jerala 8, Klara Kregar 13, Isa Ramić 2, Zoja Humerca

img_0453_01

Prvi niz se je začel s servisom domačih igralk iz ekipe Kema Puconci, prva točka na tekmi pa je pripadla gostujočim igralkam iz ekipe Zgornja Gorenjska. Gostje so dobile še tri zaporedne točke, ko je pri rezultatu 0:4 domači trener zahteval svoj prvi odmor v prvem nizu. Po zahtevanem odmoru so do prve točke prišle tudi domače igralke in tako zaostanek znižale na tri točke. Ekipi sta si izmenjali še nekaj točk, ko je sledil prvi tehnični odmor v prvem nizu, na katerega so se Pucončanke odpravile z zaostankom treh točk pri rezultatu 5:8. Po prvem tehničnem odmoru so do naslednje točke prišle domačinke in tako znižale zaostanek na dve točki. Igralke iz ekipe Kema Puconci so se približale na točko zaostanka in rezultat na 9:9 izenačile. Z novo točko in vodstvom pri rezultatu 10:9 so Pucončanke pripravile trenerja gostujoče ekipe, da je tudi on zahteval svoj prvi odmor. Po zahtevanem odmoru so domačinke dobile novo točko in tako bile v prednosti dveh točk pri rezultatu 11:9. Ekipi sta si izmenjali še točko, ko so do izenačenja pri rezultatu 12:12 prišle gostujoče igralke iz ekipe Zgornja Gorenjska. Ekipi sta si izmenjali še nekaj točk in ob drugem tehničnem odmoru je sledilo vodstvo dveh točk domačih igralk pri rezultatu 16:14. Po drugem tehničnem odmoru so z novo točko igralke Keme bile v prednosti treh točk. Sledila je nova izmenjava točk in približanje gostij na točko zaostanka pri rezultatu 18:17. Igralke iz ekipe Zgornja Gorenjska  so rezultat na 20:20 izenačile. Z zaporedjem treh točk domačih igralk so Pucončanke bile v prednosti treh točk pri rezultatu 23:20, ko je gostujoči trener zahteval svoj drugi odmor v prvem nizu. Po zahtevanem odmoru so točko dobile gostje in s tem zaostanek pri rezultatu 23:21 znižale na dve točki. Pri rezultatu 23:22 je tudi domači trener zahteval svoj drugi odmor v prvem nizu. Po zahtevanem odmoru je nova točka domačih igralk pomenila prvo zaključno žogo v prvem nizu pri rezultatu 24:22. Izkoristile so jo in prvi niz dobile z rezultatom 25:22.

img_0614_01

Drugi niz so s prvo točko otvorile gostujoče igralke iz ekipe Zgornja Gorenjska, ki so prav tako dobile še drugo in tretjo točko preden so do prve točke pri rezultatu 1:3 prišle domače igralke iz ekipe Kema Puconci. Domačinke so se približale na točko zaostanka in rezultat na 4:4 izenačile. Sledila je izmenjava točk in vodstvo Pucončank pri rezultatu 7:6. Gostje so rezultat na 7:7 takoj izenačile, na prvi tehnični odmor pa so se s prednostjo ene točke pri rezultatu 8:7 odpravile domače igralke. Po prvem tehničnem odmoru so igralke iz ekipe Zgornja Gorenjska rezultat na 8:8 izenačile. Domače igralke so prišle do zaporedja dveh točk in s tem do vodstva dveh točk pri rezultatu 10:8. Sledila je nova izmenjava točk in prednost treh točk Pucončank pri rezultatu 13:10. Po novi izmenjani točki so domačinke bile v prednosti štirih točk pri rezultatu 15:11. Ob drugem tehničnem odmoru v drugem nizu je sledilo vodstvo štirih točk domačih igralk pri rezultatu 16:12. Po drugem tehničnem odmoru so zaporedjem dveh točk gostje zaostanek znižale na dve točki pri rezultatu 16:14. Ekipi sta si izmenjali še dve točki, ko so zaporedjem do izenačenja pri rezultatu 18:18 prišle gostje iz ekipe Zgornja Gorenjska. Izenačenje je bilo dovolj, da je domači trener zahteval svoj prvi odmor v drugem nizu. Po zahtevanem odmoru sta si ekipi znova izmenjali nekaj točk. Po zaporednih dveh točkah domačih igralk, ki so bile v novi prednosti pri rezultatu 22:20 je gostujoči trener zahteval svoj prvi odmor v drugem nizu. Po zahtevanem odmoru so do nove točke prišle Pucončanke in pri rezultatu 23:20 pripravile gostujočega trenerja, da je zahteval še drugi odmor v drugem nizu. Po odmoru  je nova točka domačih igralk pomenila prvo zaključno žogo v drugem nizu pri rezultatu 24:20. Drugi niz se je končal z rezultatom 25:20 v korist igralk iz ekipe Kema Puconci.

img_0418_01

V tretjem nizu so prvo točko dobile gostje iz ekipe Zgornja Gorenjska, domače igralke iz ekipe Kema Puconci pa so rezultat takoj izenačile. Ekipi sta si izmenjali še točko, ko so tri  zaporedne točke pripadle gostjam, ki so s tem bile v prednosti treh točk pri rezultatu 2:5. Domače igralke so niz prekinile in prišle do svoje tretje točke pri rezultatu 3:5.  Domačinke so se približale na točko zaostanka pri rezultatu 5:6 in rezultat na 6:6 izenačile. Sledila je nova izmenjava točk in minimalen zaostanek Pucončank ob prvem tehničnem odmoru v tretjem nizu. Po prvem tehničnem odmoru so domačinke rezultat na 8:8 takoj izenačile in prišle do vodstva pri rezultatu 9:8. Gostje iz ekipe Zgornja Gorenjska so rezultat izenačile in prišle do vodstva 9:10.  Sledila je izmenjava točk in vodstvo domačih igralk 12:11. Do drugega tehničnega odmora v tretjem nizu sta si ekipi izmenjali še nekaj točk, na odmor pa so se s prednostjo ene točke pri rezultatu 16:15 odpravile Pucončanke. Po drugem tehničnem odmoru je naslednja točka pripadla domačim igralkam iz ekipe Kema Puconci, ki so s tem bile v prednosti dveh točk pri rezultatu 17:15. Sledila je nova izmenjava točk. Po izmenjavi so do zaporedja prišle Pucončanke. Zaporedje je prineslo vodstvo štirih točk pri rezultatu 21:17. Zbranost domačih igralk ni popustila in prva zaključna žoga v tretjem nizu je pripadla prav njim pri rezultatu 24:18. Tretji niz se je končal z rezultatom 25:18 in s tem tudi tekma, ki se je končala s 3:0 v korist igralk iz ekipe Kema Puconci.

img_0537_01

Izjave:

Adela Pintarič, blokerka Kema Puconci: »Cilj je bil doseči tri točke, kar nam je uspelo. Tri točke so ostale doma. Zdaj odhajamo na zasluženi odmor, ter verjamem, da nam bo tudi v drugem delu uspelo zbrati čim več točk.«

05_15122017

Aleš Centa, trener Zgornja Gorenjska: »Po porazu 3:0 je kaj pametnega zelo težko povedat, ker mi smo prišli z namenom tekmo zmagat in seveda smo razočarani, ker s tem smo si tudi nekako zaprli možnosti za končno šesto mesto v rednem delu.«

img_0437_01

Nasprotnicam nasula 34 točk!

Objavljeno: 12. 12. 2017 - 20:49:10

Minulo soboto so dekleta iz članske ekipe gostovala v Kopru, kjer so se pomerile z ekipo Luka Koper. Tekma se bo zagotovo še posebej v spomin vtisnila sprejemalki Ivi Škraban, saj je nasprotnicam nasula kar 34 točk in s tem postavila osebni rekord. Ob tem uspehu smo ji postavili nekaj vprašanj.

iva_2017_2018

Iva najprej ti čestitam za izboljšanje osebnega rekorda, saj si v soboto nasprotnicam zadala neverjetnih 34 točk. Kakšni so tvoji občutki?

»Seveda sem vesela in zadovoljna, da se moja vztrajnost, trma in pa veliko energije katero vložim v odbojko povrne na tak način. Lahko povem, da mi je takšna potrditev mojega dela dala nov zagon za nadaljevanje sezone.«

Kako si bila zadovoljna z samo igro in rezultatom?

»Moji občutki so mešani saj nikoli ne gledam sama nase, ampak na celotno ekipo, ker brez ostalih punc seveda ne moremo zmagat. Zaradi tega nisem najbolj zadovoljna s celotno tekmo od katere smo pričakovali tri točke, dobili pa smo samo eno. Ampak žoga je okrogla in to je šport.«

25074759_10155481279737772_6969200439082113605_o

Se ti je zdelo, da si dala 34 točk?

»Moram priznati, da si nisem mislila, da sem jih dosegla 34. Sama bi rekla da okrog 20, mogoče maksimalno 25 točk, zato sem tega rezultata še toliko bolj vesela, sploh zaradi tega, ker mi to v karieri do zdaj še nikoli ni uspelo.«

Kakšna so tvoja pričakovanja pred petkovo tekmo?

»Do petkove tekme moramo zbistriti misli in pozabiti na tekme, ki smo jih odigrale v prejšnjem tednu in odigrati kar se da dobro tekmo. Zavedamo se, da bo to vse prej kot lahko, saj smo tudi prvo tekmo z Zgornjo Gorenjsko odigrale zelo izenačeno tekmo in jih v nobenem primeru ne smemo podcenjevati. Povem pa lahko, da vsekakor štartamo na tri točke in garantiram vam, da bomo naredile vse, da jih tudi dobimo.«

25075025_10155481280637772_4693238310724931486_o

ROTO - Roto Group d.o.o. Kema, gradbeni materiali Zavarovalnica Triglav, d.d. Center za ravnanje z odpadki Puconci Občina Puconci Tiskarna aiP Praprotnik MALAR PI-ŠT, Slikopleskarstvo in fasaderstvo Okrepčevalnica Laguna Instalacijski center KA-EL Mercedes Sport Bar Krajevna skupnost Puconci CDC d.o.o. ABC Dom, turizem in gostinstvo, d.o.o. GENERALI zavarovalnica CP Murska Sobota VTH Messer Slovenija ABC Maziva Elektronabava BTS Company d.o.o. Skupina Panvita Dengrad Naravno zdravljenje Vito Trans Beton Andrej Horvat s.p.

Sporočila sponzorjev:

Poletna sezona je tukaj in vsi si želimo svoj oddih preživeti kje na lepem. A prometna nesreča se zgodi, ko najmanj pričakujemo: v tujini, v koloni, na parkirišču … Da v vrtincu skrbi in negotovosti ne bi ostali sami, smo prenovili knjižico Voznikov vodnik ob prometni nesreči. V njej najdete celovite napotke, da boste znali ukrepati hitro in učinkovito ob vsakem nepričakovanem dogodku. Natisnite si svoj izvod Voznikovega vodnika in srečno pot!

Na našem portalu Vse bo v redu pa preberite še ostale zanimive in koristne vsebine. Tokrat vam priporočamo naslednjih pet:

Da pred dopustom ne boste staknili glavobola, šele na poti pa ugotovili, kaj pomembnega ste pozabili urediti, si pomagajte z našim seznamom. V njem so v časovnem zaporedju zabeležena vsa opravila, ki jih morate urediti preden se odpravite od doma.

Se odločate za nakup rabljenega vozila? Ponudba je velika, prodajalci pa so iznajdljivi. Zato smo skupaj z Matjažem Tomažičem iz Avto magazina pripravili obilo nasvetov, da ne boste kupili mačka v žaklju.

Uveljavljanje povračila stroškov, sklepanje zdravstvenih zavarovanj, iskanje ponudnikov zdravstvenih storitev – vse to hitreje in enostavneje z mobilno aplikacijo Triglav zdravje.

Če ste rekreativen športnik, vam s testom pomagamo ugotoviti, kateri Triglav tek je pravi za vas. Profesionalen ali rekreativen, vse pa vabimo, da se udeležite naše tekaške prireditve 9. septembra v čudoviti naravi Brda pri Kranju.

Ob koncu pa še povabilo k branju časopisa Naložbenik odslej tudi na spletu, kjer boste našli nasvete, kako najbolje poskrbeti za premoženje ter finančno prihodnost sebe in svojih otrok. Za najnovejše prispevke o vlogi starševstva, veselju in skrbeh ob rojstvu otroka pa so svoje izkušnje delili trije znani slovenski športniki.

Želimo vam brezskrben oddih in lep pozdrav do prihodnjič!

Facebook: @TriglavGroup || Twitter: @TriglavGroup

Poletna sezona je pred vrati in z mislimi smo že pri pripravah na poletni oddih ali poletne aktivnosti. Zato so bile priprave, prtljaga, prevoz in varnost ena izmed glavnih majskih tem na našem svetovalnem portalu Vse bo v redu, kjer objavljamo aktualne in uporabne nasvete za varen vsakdan.

Če se od kolesa ne morete ločiti niti daleč od doma, ga seveda naložite na prtljažnik za kolesa in »Dogodivščine, dober dan!« A reč je lahko nerodna, tudi nevarna. V posnetku si oglejte, kako poskrbeti za varen prevoz koles.

Gorska reševalna zveza opozarja, da pehanje za lepo fotografijo postaja eden izmed nezanemarljivih razlogov za nesrečo v gorah. Pri nas reševanje v gorah vključno z helikopterskim reševanjem krije država, v bližnji Avstriji in Italiji pa mora stroške poravnati ponesrečenec. Zato naj bo korak v gore varen in dobro načrtovan!

Zakaj svojega psa ne bi vzeli s sabo tudi, ko se odpravite v gore? Zanj bo to dobra fizična zaposlitev, za vas pa priložnost, da se še bolj povežeta. Upoštevajte naslednjih 6 nasvetov.

Časi, ko avtomobil lastnika ne bo zamenjal več kot desetletje, so najverjetneje minili. A vsaj tretjina kupcev pri nas se sreča z dilemo, ali izbrati rabljen ali pa povsem nov avtomobil. Katere so prednosti in slabosti novega oziroma rabljenega vozila?

Pri prenovi doma – pri prenovi kopalnice pa še prav posebej – je treba računati s tem, da se kaj zalomi, čas popravil podaljša, stroški pa povečajo. Kakšna je prava cena obnove kopalnice?

To je bila majska edicija nasvetov za aktiven, varen in brezskrben vsakdan. Kmalu spet nasvidenje!

Naše koristne zgodbe in vaši dobri rezultati so vredni, da jih delimo!

Jeseni vsi zagnani sedemo k delu ali k intenzivnemu treningu. Zato so smo tudi mi na naši spletni strani Vse bo v redu z novim zagonom ustvarili nove in koristne vsebine. Povabili smo strokovnjake z različnih področij, da so nam pomagali pripraviti razgibane in poučne prispevke: poglobljene zgodbe, članke, infografike in teste. Izpostavljamo naslednjih pet:

Vabimo vas, da preberete še ostale vsebine s spletne strani Vse bo v redu, ki vam bodo pomagale poskrbeti za najpomembnejše: zdravje, dom in najbližje.

In ker se tudi mi radi veselimo vaših dosežkov in jih s ponosom delimo, nam jih nikar ne pozabite sporočiti!