Kategorija: Članice

GEN-I Volley : Roto-Kema Puconci 3:1

(20:25, 25:20, 25:15, 25:12)

imag0116

Na tekmi 13. kroga 1. DOL za ženske, sta se včeraj ob 17. uri pomerili domača ekipa GEN-I Volley in gostujoča ekipa Roto-Kema Puconci. Po obetajočem prvem nizu tri točke vseeno ostale v Novi Gorici.

Mestna dvorana Nova Gorica, 27. januar 2018, 70 gledalcev, sodnika: Klinar in Atanasov

GEN-I Volley: Nuša Ferlinc 10, C Zala Zbičajnik 4, Polona Marušič 7, Urša Uršič, Nika Bavdaž 10, Teja Kolbl 20, Sara Đukić 4, Mirta Velikonja Grbac 12, Špela Marušič, L Nada Simčič, Katarina Spačal, Leja Gubaš 2

Roto-Kema Puconci: Nuša Svetanič, Dona Vinkovič 3, C Angelina Ajnihar 2, Iva Škraban 19, Diana Oletič 6, Michelle Oletič, Adela Pintarič 5, Tasia Šadl, Nina Kovač 11, L Veronika Mikl

Prvi niz so s servisom začele gostujoče igralke iz ekipe Roto-Kema Puconci, prva točka na tekmi pa je pripadla domačim igralkam iz ekipe GEN-I Volley. Domačinke so dobile še drugo točko preden so do svoje prve točke na tekmi prišle Pucončake, ki so rezultat na 2:2 tudi izenačile in prišle do vodstva 2:3. Igralke iz ekipe Roto- Kema so dobile še dve točki preden so jim servis pri rezultatu 3:5 odvzele domače igralke iz ekipe GEN-I Volley. Domače igralke so se pri rezultatu 6:7 približale na točko zaostanka, na prvi tehnični odmor v prvem nizu, pa so se s prednostjo dveh točk pri rezultatu 6:8 odpravile igralke iz ekipe Roto-Kema. Po prvem tehničnem odmoru v prvem nizu, je naslednja točka pripadla domačinkam, ki so se s tem spet približale na točko zaostanka pri rezultatu 7:8. Sledila je izmenjava točk in vodstvo ekipe Roto-Kema pri rezultatu 12:15. Na drugi tehnični odmor v prvem nizu so se s prednostjo dveh točk pri rezultatu 14:16 odpravile Pucončanke. Po drugem tehničnem odmoru v prvem nizu, so naslednjo točko dobila domača dekleta iz ekipe GEN-I Volley, ki so se s tem spet približale na točko zaostanka pri rezultatu 15:16.  Pri rezultatu 16:18 v korist igralk Roto-Kema je domači trener zahteval svoj prvi odmor v prvem nizu. Po zahtevanem odmoru je točka pripadla domačinkam, ki so se s tem spet približale na točko zaostanka pri rezultatu 17:18. Pri rezultatu 17:20 je svoj drugi odmor v prvem nizu zahteval trener ekipe GEN-I Volley. Po zahtevanem odmoru so prvo točko dobile domače igralke ekipe GEN-I Volley, vendar so jim Pucončanke servis takoj odvzele. Zbranost Pucončank ni popustila in prva zaključna žoga v prvem nizu je pripadla prav njim pri rezultatu 19:24. Prvi niz se je končal z rezultatom 20:25 v korist igralk iz ekipe Roto-Kema Puconci.

imag0119

Drugi niz se je začel s prvo točko igralk iz ekipe Roto-Kema Puconci, igralke iz ekipe GEN-I Volley pa so rezultat takoj izenačile. Sledila je izmenjava točk in vodstvo domačih igralk 5:3. Pri rezultatu 6:3 je trener gostij zahteval svoj prvi odmor v drugem nizu. Po zahtevanem odmoru so se Pucončanke z dvema zaporednima točkama približale na točko zaostanka pri rezultatu 6:5. Na prvi tehnični odmor v drugem nizu so se s prednostjo dveh točk pri rezultatu 8:6 odpravila domača dekleta iz ekipe GEN-I Volley. Po prvem tehničnem odmoru v drugem nizu so novo točko dobila domača dekleta in s tem povečala prednost na tri točke pri rezultatu 9:6 . Sledila je nova izmenjava točk in vodstvo domačink pri rezultatu 13:11. Pri rezultatu 13:12 je svoj prvi odmor v drugem nizu zahteval domači trener. Po zahtevanem odmoru so točko dobile igralke iz ekipe GEN-I Volley in s tem prednost spet povečale na dve točki. Na drugi tehnični odmor v drugem nizu so se Pucončanke odpravile s štirimi točkami zaostanka pri rezultatu 16:12. Po drugem tehničnem odmoru v drugem nizu so točko dobile gostje iz ekipe Roto-Kema Puconci. Pucončanke so se pri rezultatu 18:17 znova približale na točko zaostanka in rezultat na 18:18 tudi izenačile. Naslednje tri točke so pripadle domačim igralkam iz ekipe GEN-I Volley, ki so s tem bile v prednosti treh točk pri rezultatu 21:18. Pri rezultatu 21:18 je trener gostujoče ekipe zahteval svoj drugi odmor v drugem nizu. Po zahtevanem odmoru so novo točko dobila domača dekleta, ki so s tem bila v prednosti štirih točk pri rezultatu 22:18. Prva zaključna žoga v drugem nizu je pri rezultatu 24:19 pripadla igralkam ekipe GEN-I Volley.  Drugi niz se je končal z rezultatom 25:20 v korist domačih igralk iz ekipe GEN-I Volley.

imag0117

Tretji niz so s točko odprle domače igralke iz ekipe GEN-I Volley. Domača dekleta so dobila še štiri zaporedne točke in pri rezultatu 5:0 je trener gostij zahteval svoj prvi odmor v tretjem nizu. Po zahtevanem odmoru so do prve točke v tretjem nizu prišle gostje iz ekipe Roto-Kema Puconci. Na prvi tehnični odmor v tretjem nizu so se Pucončanke odpravile z zaostankom šestih točk pri rezultatu 8:2. Po prvem tehničnem odmoru v tretjem nizu je nova točka pripadla domačim igralkam, ki so s tem bile v prednosti sedmih točk pri rezultatu 9:2. Do drugega tehničnega odmora v tretjem nizu je sledila izmenjava točk, na odmor pa so se s prednostjo osmih točk pri rezultatu 16:8 odpravila domača dekleta iz ekipe GEN-I Volley. Po drugem tehničnem odmoru v tretjem nizu so naslednjo točko dobile domačinke, ki so s tem bile v prednosti devetih točk pri rezultatu 17:8. Prednost so pri rezultatu 19:9 povečale na deset točk.  Pri rezultatu 23:14 je trener domače ekipe zahteval svoj prvi odmor v tretjem nizu. Po zahtevanem odmoru so točko dobila domača dekleta in s tem tudi prvo zaključno žogo v tretjem nizu pri rezultatu 24:14. Tretji niz se je končal z rezultatom 25:15 v korist domačih igralk iz ekipe GEN-I Volley.

imag0118

Četrti niz se je začel s točko domačih igralk iz ekipe GEN-I Volley, ki so tako kot v tretjem nizu dobile še 4 zaporedne točke, ko je pri rezultatu 5:0 svoj prvi odmor v četrtem nizu zahteval trener gostujoče ekipe. Po zahtevanem odmoru je nova točka pripadla dekletom iz Nove Gorice. Pri rezultatu 6:1 so svojo prvo točko v četrtem nizu dobile Pucončanke. Na prvi tehnični odmor v četrtem nizu so se igralke iz ekipe Roto-Kema odpravile z zaostankom štirih točk pri rezultatu 8:4. Po prvem tehničnem odmoru v četrtem nizu so do nove točke prišla domača dekleta iz ekipe GEN-I Volley. Sledila je izmenjava točk in vodstvo šestih točk domačih igralk, pri rezultatu 13:7. Pri rezultatu 14:7 je svoj drugi odmor v četrtem nizu zahteval trener ekipe Roto-Kema Puconci. Po zahtevanem odmoru so točko dobile Pucončanke. Na drugi tehnični odmor v četrtem nizu so se igralke iz ekipe Roto-Kema odpravile z zaostankom osmih točk pri rezultatu 16:8. Po drugem tehničnem odmoru v četrtem nizu je prva točka pripadla gostjam, ki so zaostanek s tem znižale na sedem točk pri rezultatu 16:9. Novo zaporedje Novogoričank je pomenilo vodstvo desetih točk pri rezultatu 19:9. Sledila je nova izmenjava točk in vodstvo ekipe GEN-I Volley s prednostjo enajstih točk pri rezultatu 23:12. Prva zaključna žoga v četrtem nizu je pripadla igralkam iz ekipe GEN-I Volley pri rezultatu 24:12. Četrti niz se je končal z rezultatom 25:12 v korist domačih igralk in s tem tudi tekma, ki se je končala z rezultatom 3:1 v korist ekipe GEN-I Volley.

imag0120_1

Izjave:

Alen Bektašević, trener GEN-I Volley: »Prvi niz smo igrali igro, ki ustreza Puconcem. Se pravi smo igrali zelo hitro in smo divjali z njimi. Če divjaš z njimi praktično ne moreš zmagat. Nato smo drugi, tretji in pa četrti niz poskušali umiriti igro in igrali po naših notah kar jim ni ustrezalo. Vendar moram pohvaliti Puconce saj so zelo, zelo neugoden nasprotnik in tisti, ki se bo z njimi pomeril v četrtfinalu bo imel veliko dela.«

Sebastijan Lenarčič, trener Roto-Kema Puconci: »Prvi niz smo odigrali zelo dobro. Imeli smo dobro obrambo, dobro zaščito, servis, tudi napad je funkcioniral vse tja do dvajsete točke v drugem nizu, ko je sledil zame nerazumljiv padec v igri. Nakar je tretji in četrti niz bil razpad sistema, saj smo delali ogromno lastnih napak v vseh tehničnih elementih tako, da je rezultat temu tudi primeren.«

Objavljeno: 22. 01. 2018 - 19:31:39

Objavljamo posnetek izjav po tekmi 12. kroga 1. DOL za ženske, na kateri sta se pomerila domača ekipa Aliansa Šempeter in gostujoča ekipa Roto-Kema Puconci. Izjavo sta po tekmi podala Beno Božič, trener Aliansa Šempeter in Dona Vinkovič, korektorica Roto-Kema Puconci.

Tri točke ostale v Šempetru

Objavljeno: 21. 01. 2018 - 18:50:54

Aliansa Šempeter : Roto-Kema Puconci 3:0

(25:21, 25:22, 25:21)

img_2464_01

Po enomesečnem premoru sta se na tekmi 12. kroga 1. DOL za ženske, včeraj ob 19. uri pomerili domača ekipa Aliansa Šempeter in gostujoča ekipa Roto-Kema Puconci. Tekma se je končala z rezultatom 3:0 v korist domačih igralk.

ŠD OŠ Šempeter, 20. januar 2018, 70 gledalcev, sodnika: Miklošič in Tovornik

Aliansa Šempeter: Lara Rituper, C Mojca Božič 3, Iza Vodlan, Nina Praunseis 9, Nuša Podbregar, Maja Forštnarič 9, Tali Lekše 5, Petra Vrhovnik 7, Anastazija Žnidar 7, L Anja Mazej, Jerneja Lakovšek 17, Anja Plesec

Roto-Kema Puconci: Zarja Kovač Šarčevič, Nuša Svetanič, Dona Vinkovič 9, C Angelina Ajnihar 4, Iva Škraban 12, Diana Oletič 6, Michelle Oletič, Adela Pintarič 10, Nina Kovač 9, L Veronika Mikl

img_2375_01

Prvi niz se je začel z servisom igralk iz domače ekipe Aliansa Šempeter, prav tako pa je tudi prva točka pripadla igralkam iz Šempetra. Domačinke so dobile še drugo točko, preden so do svoje prve točke prišle gostujoče igralke iz ekipe Roto-Kema Puconci. Sledila je izmenjava točk in prednost štirih točk domačih igralk ob prvem tehničnem odmoru pri rezultatu 8:4. Po prvem tehničnem odmoru so novo točko dobile igralke iz Šempetra, ki so tako bile v prednosti petih točk. Pucončanke so se nato z zaporedjem treh točk približale na zaostanek dveh točk pri rezultatu 9:7. Sledila je nova izmenjava točk in nova prednost štirih točk igralk iz ekipe Aliansa Šempeter, pri rezultatu 14:10. Igralke iz ekipe Roto-Kema Puconci so se z novim zaporedjem približale na točko zaostanka pri rezultatu 14:13. Na drugi tehnični odmor v prvem nizu so se gostje odpravile z zaostankom dveh točk pri rezultatu 16:14. Po drugem tehničnem odmoru je prva točka pripadla Igralkam Roto-Keme, ki so zaostanek tako znižale na točko pri rezultatu 16:15. Pri rezultatu 19:16 v korist domačih igralk iz Šempetra je gostujoči trener zahteval svoj prvi odmor v prvem nizu. Po zahtevanem odmoru so do nove točke prišle domačinke in tako prednost znova povišale na štiri točke pri rezultatu 20:16. Igralke so si znova izmenjale nekaj točk, ko je pri rezultatu 22:19 trener gostij zahteval svoj drugi odmor v prvem nizu. Po zahtevanem odmoru so točko dobile Pucončanke, ki so tako zaostanek znova znižale na dve točki pri rezultatu 22:20. Prva zaključna žoga v prvem nizu je pripadla Igralkam iz ekipe Aliansa Šempeter pri rezultatu 24:21. Prvi niz se je končal z rezultatom 25:21 v korist domačih igralk.

img_2409_01

V drugem nizu je prva točka pripadla domačim igralkam iz ekipe Aliansa Šempeter. Domačinke so dobile še naslednji dve točki preden so do svoje prve točke v drugem nizu pri rezultatu 3:1 prišle gostje iz ekipe Roto-Kema Puconci. Ekipi sta si izmenjali točko preden so se Pucončanke pri rezultatu 4:3 približale na točko zaostanka. Igralke iz ekipe Roto-Kema so rezultat na 5:5 tudi izenačile. Po novi izmenjavi točk so se na prvi tehnični odmor v drugem nizu s prednostjo ene točke pri rezultatu 7:8 odpravile Pucončanke. Po prvem tehničnem odmoru so z novo točko do izenačenja prišle Šempetrčanke, ki so takoj prišle tudi do vodstva. Igralke iz ekipe Roto-Kema so rezultat na 10:10 izenačile in prišle do vodstva 10:11. Po novi izmenjavi točk je pri rezultatu 12:12 sledilo novo izenačenje. Ekipi sta si izmenjali še nekaj točk in na drugi tehnični odmor v drugem nizu so se s točko prednosti pri rezultatu 15:16 odpravile igralke iz ekipe Roto-Kema. Po drrugem tehničnem odmoru je točka pripadla domačim igralkam iz ekipe Aliansa Šempeter, ki so rezultat na 16:16 s tem izenačile in prišle tudi do vodstva 17:16. Pri rezultatu 18:16 je trener gostujoče ekipe zahteval svoj prvi odmor v drugem nizu. Odmor se mu je obrestoval, saj so Pucončanke rezultat na 18:18 izenačile in prišle do vodstva 18:19. Igralke obeh ekip so si izmenjale nekaj točk preden so do prednosti dveh točk pri rezultatu 22:20 prišle domače igralke iz Šempetra. Pri rezultatu 22:20 je trener gostij zahteval svoj drugi odmor v drugem nizu. Po zahtevanem odmoru so točko dobile igralke iz ekipe Aliansa Šempeter, ki so s tem prednost povečale na tri točke pri rezultatu 23:20. Naslednji dve točki sta pripadli Pucončankam, ki so se s tem približale na točko zaostanka pri rezultatu 23:22. Pri rezultatu 23:22 je svoj prvi odmor v drugem nizu zahteval trener domače ekipe.  Drugi niz se je končal z rezultatom 25:22 v korist igralk iz ekipe Aliansa Šempeter.

img_2541_01

Tretji niz so s prvo točko znova začele domače igralke iz ekipe Aliansa Šempeter. Naslednje tri točke so pripadle gostjam iz ekipe Roto-Kema Puconci, ki so tako bile v prednosti dveh točk pri rezultatu 1:3. Ekipi sta si izmenjali še nekaj točk preden so do izenačenja pri rezultatu 5:5 prišle domačinke. Znova je sledila izmenjava točk in ob prvem tehničnem odmoru v tretjem nizu minimalna prednost Pucončank pri rezultatu 7:8. Po prvem tehničnem odmoru v tretjem nizu je prva točka pripadla domačim igralkam iz Šempetra, ki so s tem rezultat na 8:8 izenačile. Nova izmenjava točk je trajala do drugega tehničnega odmora v tretjem nizu, na katerega so se s točko prednosti pri rezultatu 15:16 odpravile igralke iz ekipe Roto-Kema Puconci. Po drugem tehničnem odmoru v tretjem nizu je nova točka pripadla Pucončankam, ki so prednost s tem povišale na dve točki pri rezultatu 15:17. Domače igralke iz ekipe Aliansa Šempeter so se pri rezultatu 17:18 približale na točko zaostanka, izenačile in prišle do vodstva 19:18. Pri rezultatu 20:18 je svoj prvi odmor v tretjem nizu zahteval trener gostij. Po zahtevanem odmoru so točko dobile gostje iz ekipe Roto-Kema, ki so se s tem približale na točko zaostanka pri rezultatu 20:19.  Pucončanke so rezultat na 21:21 izenačile.  Novi dve točki domačih igralk sta pomenile vodstvo ekipe Aliansa Šempeter pri rezultatu 23:21. Pri rezultatu 23:21 je trener gostij zahteval svoj drugi odmor v tretjem nizu. Prva zaključna žoga v tretjem nizu je pripadla domačim igralkam pri rezultatu 24:21. Tretji niz se je končal z rezultatom 25:21 in s tem tudi tekma, ki se je končala z rezultatom 3:0.

img_2423_01

Izjave:

Dona Vinkovič, korektorica Roto-Kema Puconci: »Mogoče nam je ta enomesečni premor nekako res bil premor in zdaj nismo tekme vzele dovolj resno. To se je poznalo na igrišču, naredile smo veliko napak, kar nas je potem stalo zmage. Upamo, da bomo zdaj naprej bolj trdo trenirale ter, da bomo prinesle domov čim več točk.«

img_2552

Beno Božič, trener Aliansa Šempeter: »V bistvu sem zelo zadovoljen, da smo uspeli osvojiti vse tri točke. Po resnici povedano sem se kar bal te tekme. Premor je bil dolg, vmes smo tudi igrali na mladinskem finalnem turnirju in v bistvu smo le v tem zadnjem tednu več časa posvečali članski ekipi. Stavil sem malo na rutiniranost starejših igralk in na koncu se nam je to tudi obrestovalo.«

img_2235_01

Lestvica:

lest12kr

ROTO - Roto Group d.o.o. Kema, gradbeni materiali Zavarovalnica Triglav, d.d. Center za ravnanje z odpadki Puconci Občina Puconci Tiskarna aiP Praprotnik MALAR PI-ŠT, Slikopleskarstvo in fasaderstvo Okrepčevalnica Laguna Instalacijski center KA-EL Mercedes Sport Bar Krajevna skupnost Puconci CDC d.o.o. ABC Dom, turizem in gostinstvo, d.o.o. GENERALI zavarovalnica CP Murska Sobota VTH Messer Slovenija ABC Maziva Elektronabava BTS Company d.o.o. Skupina Panvita Dengrad Naravno zdravljenje Vito Trans Beton Andrej Horvat s.p.

Sporočila sponzorjev:

Poletna sezona je tukaj in vsi si želimo svoj oddih preživeti kje na lepem. A prometna nesreča se zgodi, ko najmanj pričakujemo: v tujini, v koloni, na parkirišču … Da v vrtincu skrbi in negotovosti ne bi ostali sami, smo prenovili knjižico Voznikov vodnik ob prometni nesreči. V njej najdete celovite napotke, da boste znali ukrepati hitro in učinkovito ob vsakem nepričakovanem dogodku. Natisnite si svoj izvod Voznikovega vodnika in srečno pot!

Na našem portalu Vse bo v redu pa preberite še ostale zanimive in koristne vsebine. Tokrat vam priporočamo naslednjih pet:

Da pred dopustom ne boste staknili glavobola, šele na poti pa ugotovili, kaj pomembnega ste pozabili urediti, si pomagajte z našim seznamom. V njem so v časovnem zaporedju zabeležena vsa opravila, ki jih morate urediti preden se odpravite od doma.

Se odločate za nakup rabljenega vozila? Ponudba je velika, prodajalci pa so iznajdljivi. Zato smo skupaj z Matjažem Tomažičem iz Avto magazina pripravili obilo nasvetov, da ne boste kupili mačka v žaklju.

Uveljavljanje povračila stroškov, sklepanje zdravstvenih zavarovanj, iskanje ponudnikov zdravstvenih storitev – vse to hitreje in enostavneje z mobilno aplikacijo Triglav zdravje.

Če ste rekreativen športnik, vam s testom pomagamo ugotoviti, kateri Triglav tek je pravi za vas. Profesionalen ali rekreativen, vse pa vabimo, da se udeležite naše tekaške prireditve 9. septembra v čudoviti naravi Brda pri Kranju.

Ob koncu pa še povabilo k branju časopisa Naložbenik odslej tudi na spletu, kjer boste našli nasvete, kako najbolje poskrbeti za premoženje ter finančno prihodnost sebe in svojih otrok. Za najnovejše prispevke o vlogi starševstva, veselju in skrbeh ob rojstvu otroka pa so svoje izkušnje delili trije znani slovenski športniki.

Želimo vam brezskrben oddih in lep pozdrav do prihodnjič!

Facebook: @TriglavGroup || Twitter: @TriglavGroup

Poletna sezona je pred vrati in z mislimi smo že pri pripravah na poletni oddih ali poletne aktivnosti. Zato so bile priprave, prtljaga, prevoz in varnost ena izmed glavnih majskih tem na našem svetovalnem portalu Vse bo v redu, kjer objavljamo aktualne in uporabne nasvete za varen vsakdan.

Če se od kolesa ne morete ločiti niti daleč od doma, ga seveda naložite na prtljažnik za kolesa in »Dogodivščine, dober dan!« A reč je lahko nerodna, tudi nevarna. V posnetku si oglejte, kako poskrbeti za varen prevoz koles.

Gorska reševalna zveza opozarja, da pehanje za lepo fotografijo postaja eden izmed nezanemarljivih razlogov za nesrečo v gorah. Pri nas reševanje v gorah vključno z helikopterskim reševanjem krije država, v bližnji Avstriji in Italiji pa mora stroške poravnati ponesrečenec. Zato naj bo korak v gore varen in dobro načrtovan!

Zakaj svojega psa ne bi vzeli s sabo tudi, ko se odpravite v gore? Zanj bo to dobra fizična zaposlitev, za vas pa priložnost, da se še bolj povežeta. Upoštevajte naslednjih 6 nasvetov.

Časi, ko avtomobil lastnika ne bo zamenjal več kot desetletje, so najverjetneje minili. A vsaj tretjina kupcev pri nas se sreča z dilemo, ali izbrati rabljen ali pa povsem nov avtomobil. Katere so prednosti in slabosti novega oziroma rabljenega vozila?

Pri prenovi doma – pri prenovi kopalnice pa še prav posebej – je treba računati s tem, da se kaj zalomi, čas popravil podaljša, stroški pa povečajo. Kakšna je prava cena obnove kopalnice?

To je bila majska edicija nasvetov za aktiven, varen in brezskrben vsakdan. Kmalu spet nasvidenje!

Naše koristne zgodbe in vaši dobri rezultati so vredni, da jih delimo!

Jeseni vsi zagnani sedemo k delu ali k intenzivnemu treningu. Zato so smo tudi mi na naši spletni strani Vse bo v redu z novim zagonom ustvarili nove in koristne vsebine. Povabili smo strokovnjake z različnih področij, da so nam pomagali pripraviti razgibane in poučne prispevke: poglobljene zgodbe, članke, infografike in teste. Izpostavljamo naslednjih pet:

Vabimo vas, da preberete še ostale vsebine s spletne strani Vse bo v redu, ki vam bodo pomagale poskrbeti za najpomembnejše: zdravje, dom in najbližje.

In ker se tudi mi radi veselimo vaših dosežkov in jih s ponosom delimo, nam jih nikar ne pozabite sporočiti!